Радиосвязь. Доска объявлений. Форум

UR8LV.COM

иное

Як виміряти КСХ та АЧХ антени за допомогою HackRF чи RTL SDR чи TinySA

06.06.2024 06:11:16     103    Сергій - UR3QJ
Оскільки той же HackRF напівдуплекс, то його тракти TX та RX не можуть працювати одночасно. Отже, для використання HackRF для вимірювання КСХ потрібно:

1. Панорамна утіліта для hackrf, наприклад hackrf-spectrum-аnalyzer або rtlsdr-panoramic (моєї розробки)
2. Спрямований відгалуджувач в ~діапазоні роботи антени, той же MiniCircuits ZFDC-15-5 до 2GHz або RF мiст (тiльки для вимiрювання КСХ)
3. Генератор шума в ~діапазоні роботи антени (або мікропотужний гена для вимірювання по точкам)

До відгалуджувача підключаємо антену та генератор шума, пiсля чого дивитесь на панорамі рівні по частотам з антеною та без (це потрібно для врахування перехідного послаблення відгалужувача). Для кожної точки по частотам вираховуєте зворотні втрати, в dB (зворотні втрати визначаються як відношення між поданою та вiдзеркаленою потужністю). Далі звичайна математика для вираховування VSWR по цим втратам (дивись формулу нижче).

p.s.: такі вимірювання КСХ та АЧХ антен я робив ще за допомогою звичайного RTL SDR приймача та самописного софту панорамного аналізатора спектра. Також це можна робити й за допомогою двох аналiзаторiв спектра TinySA в панорамному режимi. А в тому ж Arinst SA6 це робиться за допомогою зовнішнього SWR моста та вже вбудованої математики. Звісно, що краще використовувати все ж такі спеціалізовану апаратуру - векторніки NanoVNA, LiteVNA
MENU