Радиосвязь. Доска объявлений. Форум

UR8LV.COM

иное

Майстер-клас з виготовлення VHF/UHF антен в Запорізькому радіоклубi - Тема №1 Оглядово-вступне заняття "3 японця в радіотехніці"

16.02.2020 13:26:13     748    Николай - UR6QV
Шановні учасники Школи радіозв’язку та електроніки м.Запорiжжя!

Наступної неділі, 23 лютого об 11-00 після проведення КТК (кваліфікаційно-технічної комісії) планується перше заняття з циклу "Майстер-клас з виготовлення VHF/UHF антен в Запорізькому радіоклубi". Приблизний план занять:

♻ 1. Оглядово-вступне заняття "3 японця в радіотехніці" (історія появи антени біжучої хвилі Uda-Yagi, огляд конструкції і принципу роботи, готові реалізації монобенд-антени і open-sleeve, вплив місцевих предметів на поляризацію сигналу, як працювати із супутниками, знайомство з утилітою розрахунку траєкторій штучних супутникiв Землi, знайомство з векторним аналізатором nanoVNA і історія діаграми Міцухаші).

♻ 2. Робота в програмі розрахунку і аналізу антен MMANA. Вибір і корекція моделі антени для виготовлення.

♻ 3. Виготовлення елементів Uda-Yagi, розрахунок і виготовлення запірного стакану (що таке симетрування, наслідки для дiаграми спрямованностi антени, вплив матеріалу діелектрика на частотні властивості).
♻ 4. Спільний монтаж трьох open-sleeve антен 145/433MHz.
♻ 5. Програмне забезпечення та оновлення прошивки векторного аналізатора nanoVNA.
♻ 6. Тестування зібраних антен на двопортовому векторному аналізаторі (факультативом, якщо потеплішає до того часу - спробуємо зняти діаграму спрямованості на даху радіоклубу... не безлунна камера, але все ж).

Також до вашої уваги пропонується опитування щодо можливих майбутніх тем в Запорізькому радіоклубi:

➡ 1. Проведення тренувальних скедiв на УКХ англійською мовою.

➡ 2. Домашня автоматизація і "розумний будинок" (ви навчитесь керувати голосом домофонними дверима, бойлером, гаражними воротами та iнше).

➡ 3. Створення прототипу метеостанції (робота з радіомодулями ESP, робота з датчиками вологості, температури, тиску, пилу). Питання цифрової фільтрації даних (медіанна фільтрація, фільтр Калмана).

➡ 4. Питання автономного енергозабезпечення, суперконденсатори і живлення від сонця
сенсорів, домашніх електроприладів, трансивера, etc.

➡ 5. Спільний польовий виїзд на о.Хортиця (заповідник за програмою URFF-114 або будь-який інший природний об’єкт в доступності міського транспорту) з розгортанням
антен і проведенням радіозв’язків на КХ і УКХ.

➡ 6. Робота з RFID мітками (створимо прототип системи обліку або охорони).

➡ 7. Виготовлення інтерфейсу трансивер-комп’ютер для роботи цифровими видами зв’язку.

➡ 8. Виготовлення антенного реле на 145/433 MHz

Ведучий майстер-класу - Сергій Бадло (позивний UR3QQJ), радіоінженер, програміст, шеф-редактор некомерційного видання "ПРОграммист", член редакційної ради та ведучий IT рубрики у журналі "Радиолюбитель".

Всі бажаючі Запорожці і гості міста, чекаємо на Вас за адресою: м. Запоріжжя, пр.Соборний 158Б, 8 поверх. Орієнтир - будівля, де розміщується обласний пенсійний фонд та обласна організація Товариства сприяння обороні (ТСО України).

ФОТО галерея
Наш Youtube channel
Telegram channel
Instagram channel
Онлайн активність

Пріоритетними напрямками роботи Запорізького радіоклубу є:

✔конструювання та будівництво аматорської приймально-передавальної апаратури та антен;
✔участь у різних змаганнях з радіоспорту (всеукраїнські та світові);
✔колекціювання карток-квітанцій (QSL-карток), що надсилаються у підтвердження проведених радіозв’язків та/або дипломів, що видаються за проведення тих чи інших зв’язків;
пошук та проведення радіозв’язків з аматорськими станціями, що працюють з віддалених місць, чи з місць, з яких досить рідко працюють аматорські радіостанції (DXing);
✔робота певними видами випромінювання (телеграфія, телефонія з однополосною або частотною модуляцією, цифрові види радіозв’язку);
✔зв’язок на УКХ з використанням відображення радіохвиль від Місяця (EME), від зон північного сяйва "Аврора", від метеорних потоків, з ретрансляцією через радіоаматорські штучні супутники Землі;
✔робота малою потужністю передавача (QRP) на найпростішому обладнанні;
✔робота на ретро-апаратурі, реставрація та відтворення історичних зразків апаратури радіозв’язку;
✔участь у радіоекспедиціях - вихід в ефір з віддалених та важкодоступних країн та місцевостей, де немає активних радіоаматорів.

Запорізький радіоклуб, що розташований у будівлі Запорізького обкому ТСОУ (колишнє ДТСААФ), отримав свій новий розвиток з 2018 року завдяки активній підтримці десятків небайдужих радіоаматорів Запоріжжя та інших регіонів.
Після масштабного ремонту зараз відбувається облаштування повноцінної колективної радіостанції (позивний UR4QZZ), що включає в себе два робочих місця для роботи на коротких хвилях + одне для роботи на УКХ; радіомастерську зі станочним парком, повноцінну технічну лабораторію та бібліотеку, а також конференц-зону для зібрань та проведень засідань КТК.
В активі Запорізького радіоклубу - досвідчені технічні фахівці, провідні інженери запорізьких підприємств.

➡ Запорізький радіоклуб знаходиться за адресою:
69005, м.Запоріжжя, проспект Соборний, 158-Б, будівля обласного комітету ТСОУ, 8 поверх. Орієнтир: зупинка вул.Гагаріна, уверх проспектом в бік Запорізької обласної державної адміністрації.

☎ Дзвоніть нам за телефоном: 068-452-44-21 (Вольдемар Іванович)

73 de UR6QV / UR4QZZ Team
комментарии: 0     
Для того чтоб оставлять комментарии, вам нужно зарегистрироваться и/или войти под своим паролем
MENU