Радиосвязь. Доска объявлений. Форум

UR8LV.COM

Форум. Техника КВ

Частотна залежність вхідного опору підсилювача.

04.05.2022 08:04:06     624    Вадим - UR4UQZ
Багато чув від колег-радіоаматорів, що один із недоліків підсилювача потужності із заземленою сіткою - це частотна залежність його вхідного опору і відповідно погане узгодження із трансивером. Зазвичай з цим борються додатковими контурами на вході підсилювача.
Проте, зробив я собі підсилювач на одній ГИ-6Б із заземленою сіткою без вхідних контурів, та так і не помітив жодної частотної залежності його вхідного опору. На вході у мене стоїть широкосмуговий трансформатор, який з КСХ 1.2 узгоджує вхід підсилювача у всьому діапазоні роботи аж до 28 МГц.
Чому так? Я думаю вся справа у вхідній ємності лампи, яка і є тим чинником, що викликає частотну залежність вхідного опору. У однієї ГИ-6Б вхідна ємність мала, відповідно її вплив на вхідний імпеданс непомітний.
В такому разі абсолютно незрозуміло чому вплив вхідної ємності лампи вважають недоліком, притаманним лише схемі з заземленою сіткою, адже і в схемі із заземленим катодом вона теж нікуди не дівається. Просто потрібно про неї завжди пам'ятати і відповідним чином компенсувати, якщо її вплив стає істотним. Власне, контури на вході підсилювача із заземленою сіткою, і є цим компенсуючим заходом: вхідна ємність лампи стає частиною ємності вхідного контура, а вхідний імпеданс підсилювача стає чисто активним та узгодженим.
Хотілось би почути думки колег з цього приводу.
комментарии: 0     
Для того чтоб оставлять комментарии, вам нужно зарегистрироваться и/или войти под своим паролем
MENU