Радиосвязь. Доска объявлений. Форум

UR8LV.COM

иное

Чергові зміни Закону про мову

16.07.2022 18:44:02     437    Гор - UT5U
16 липня 2022 року набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах.
_______________________________________________________________
будь-який товар, на якому встановлено комп'ютерну програму - від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути «локалізований» для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;
_______________________________________________________________
усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються як інтернет-представництва суб'єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням. Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб'єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб'єкта.
______________________________________________________________
«Варто наголосити, що суб'єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі Інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо), вже з 16 січня 2021 року зобов'язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов'язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням», - роз'яснив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
______________________________________________________________
За його словами, відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення його власником вимог Закону про державну мову або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб'єкта підприємницької діяльності.
https://jurliga.ligazakon.net/news/212558_z-16-lipnya-2022-roku-mova-vebresursv--koristuvatskikh-nterfeysv---ukranska-chergov-zmni-zakonu-pro-movu
комментарии: 19     

комментарии остановлены

16.07.2022 | Серега

Якщо на капоті мого авто - його назва тільки на іноземні мові, то я ворог народу, чи мене підставили ?

16.07.2022 | Гор

Про ворогів не йдеться. Бренд-написи, лейбл залишаються на мові виробника. Все інше типу інструкції користувача до автівки мають бути на Українській мові. Згодом постачальник виробник автівок з-за кордону має надати повну сервіс інформацію Українською мовою

17.07.2022 | Серега

Історично склалося так, що для переважної більшості українців на даний час рідною мовою є російська, і цей закон обмежує їм доступ до інформації на їх рідній мові, крім того він суперечить низці українських та міжнародних правових актів та законів. Демократія - це рівні і широкі права які грунтуються на самосвідомості і відповідальності, а не на законах.

17.07.2022 | Александр

Цілком з Вами згоден. Цим законом порушуються права громадян України. Наприклад: Дуже хотів би побачити підручник для студентів вузів з квантової фізики на українській мові. В такому вигляді його просто не існує. Можна привести ще багато привідів, наприклад в медицині, та інше. І головне. Було би дуже добре, щоб були створені умови для вивчення населенням настоящої української мови. Бо прикро стає на душі, коли чуєш той ганебний суржик, на якому розмовляють більшість людей, в тому числі і ті, хто видає ці закони. Про західну Україну просто промовчу.

17.07.2022 | Максим

Читайте уважно, "зобов’ язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною" що це означає з точки зору закону? ви заходите на сайт інтернет магазину, він завантажиться українською, але може бути версія на вибір користувача і іншими мовами. . . На пральній машині панель керування буде відмаркована надписами українською, а інструкції вже давно йдуть на десятках мов. . .

17.07.2022 | Серега

Потрібна програма розвитку на десятки років, яка б визначала приорітети в одному напрямку не шляхом утискання в іншому.

17.07.2022 | Максим

Нажаль в нас вже не має десятків років, або ми зробимо реформи швидко і у великому обсязі, як би тяжко нам не було, або нам хана. Ми за довгий час незалежності не зробили нічого, Польща пройшла цей шлях швидко і досить болісно але результат є і він вражає. . .

17.07.2022 | Серега

Перестати красти, почати таки садити держслужбовців за це, спочатку думати - потім робити, залучити до цього тих хто це може робити, а не тих хто хоче, це не болісно. Поки влада не відповідатиме за свої вчинки - шансу на зміни на краще немає, як би багато і швидко не реформувати.

17.07.2022 | Гор

Не тратьте куме сили ))

17.07.2022 | Павло

Багато років розмовляв російською, але рідною її ніколи не вважав. Тим більше зараз називати чужу, ворожу мову рідною-кликати біду в свою хату(маю на уквазі так званий руський мір)

17.07.2022 | Гор

Мовний закон це одна з чисельних вимог і передумов на вступ до Євросоюзу. Зараз ми вже реально маємо статус кандидата на вступ. А там досить серйозно відносяться до прав і свобод. Тому про утиски по росячої мови не йдеться. Так що прихильникам мови держави терориста пізно пити боржомі. Вам треба було свого часу втримати тут януковича і мали би зараз щастя, не Україну а теж скоріш за все терориста сателіта московії

17.07.2022 | Владимир

Да сейчас только мова главная боль и пробпемма. . . . .

17.07.2022 | Серега

У червні 1993 р. Європейська Рада на своєму засіданні в Копенгаґені визнала право кожної європейської країни, яка визнає положення статті 6, пункт 1 Угоди про утворення Європейського Союзу [1], вступати до Європейського Союзу після виконання ними низки вимог за трьома критеріями: політичного - стабільність установ, які гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини та захист прав меншин; економічного - дієва ринкова економіка; «членського» - зобов’ язання, що випливають із факту вступу до ЄС, зокрема, визнання його політичних, економічних та монетарних цілей. Так звані «копенгаґенські критерії» або критерії вступу були підтверджені в грудні 1995 р. на Мадридському засіданні Європейської Ради, яка підкреслила, крім того, значення перебудови адміністративних структур країни-заявника і створення умов поступової гармонійної інтеграції в ЄС.

17.07.2022 | Серега

Шановний Павло це Ваша власна думка, якщо її розгорнути, то потрібно буде відмовитися від усього що вироблене в росії, а це обладнання на виробництвах, побутова та обслуговуюча техніка, сільськогосподарча, медична та інша техніка, це технології на багатьох виробництвах. Ви зберіть у себе вдома всі речі вироблені в росії в мішок і віднесіть на смітник, може тоді зрозумієте шо ворожої мови не існує, як не існує ворожих викруток, і олівців. Ми відмовляємось купувати російську продукцію не через те що вона ворожа, а щоб не фінансувати їхню економіку. Що до мови, то це питання суто політичне, даний закон не робить росію слабкішою, так як і Україну сильнішою - він здатний тільки внести непорозуміння і нестабільність в наше суспільство, а цого нам не потрібно особливо тепер.

17.07.2022 | Гор

Тобі вже пора бігти доповідати про виконану роботу до терористичного куратора за грошима. Вгамонись бо не донесеш так багато )))

17.07.2022 | ЮрийВладимирович

Я колись під час війсьвої служби "украинизувался". . . Тоді у нас командир був азербайджанец, а його заступник туркмен. Цікаво тоді проводились наради. . . Доповіді у верхні штаби іноді доводилось надавати "в оригинале" (російською) бо словник був всьго на 60 сторінок. Але саме тяжко у той час доводилось нашим зв’ язківцям ЗАЗ-телеграфу. Їм доводилось замість літер "i" та "ї" застосовувати цифру "1". Потім через деякий час механіки замінили літери на апаратах. Згоден з тим що мова це не зовсім дуже головне те що трапиться у цей час в Україні. Вивчити і використовувати під час сьогодення це зовсім не тяжко. До цього цей закон був прийнятий вже три роки тому. Що до суржика. . . То лексікон потрібно постійно збагачувати та збагачувати. Щодо російської мови то зрозуміло, а що будемо робити з іншими мовами які заполоняють інфопростір України ? Все частіше і частіше зустрічаю учасників різних форумів які замість своїх справжніх імен та призвищ використовують якусь англійську латиніцу. . . А послухати наш одеський FM-эфір у сьогоденні то закордонна "музхламіда" зовсім заполонила частоти.

17.07.2022 | Серега

Моя вина тільки в тому, що я думаю по іншому, якраз це і відрізняє людей одного від іншого, а здатність зрозуміти їх обєднує, але для цього потрібно постійно самовдосконалюватись а не постійно тупити.

17.07.2022 | Гор

В Одесі чоловіка за сепаратизм засудили до прочитання історичної монографії Михайла Грушевського "Історія України-Руси". Про це йдеться на сайті реєструсудових рішень. Навесні 2022 року чоловік у соцмережах писав, що Харків, Маріуполь, Суми, Дніпропетровськ та інші міста збудували російські царі. У зв’ язку з чим, на його думку, вони не мають стосунку до України. Він називав південний схід країни Новоросією і закликав до збройного повстання. Суд визнав чоловіка винним за кількома статтями -повалення конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Вирок - 4 роки позбавлення волі. В тюрму його не відправили - дали 2 роки випробувального терміну. Суд зобов’ язав чоловіка прочитати книгу "Історія України-Руси". https: //www. bbc. com/ukrainian/live/news-62045398?xtor=SEC-3-[GOO]-[138041440012_A40B39C37D37E42F39G38wsmktg]-[579091008892]-S-[україна%20останні%20новини]&utm_source=mktg

18.07.2022 | Серега

А його взагалі не судити, а лікувати потрібно, більш за все людина божевільна. По перше, міста будували точно не царі - а будівельники, по друге, якшо в цих містах на даний момент живуть люди які вважають себе Українцями - то це Українські міста. Та й одну людину з мінімалкою в кишені і трохи не зповна розуму звинувачувати у поваленні конституційного ладу я б не наважився.

MENU