Радиосвязь. Доска объявлений. Форум

UR8LV.COM

иное

CW/SSB трансівер DoubleFox 2-30МГц

15.05.2023 12:52:48     516    Андрей
Закінчив збирання нової конструкції. Це супергетеродин з двома перетвореннями частоти. Перша ПЧ - 11055кГц, друга - 500кГц. По перший ПЧ використовується саморобний QER-фільтр зі смугою 2.5кГц. По другий ПЧ - два перемикаємих ЕМФ на 2.35кГц та 0.5кГц. Таке рішення дає змогу комфортно приймати не тільки SSB, а й CW, та забезпечує відмінну селекцію по сусідньому каналу.

Трансівер повністю перекриває діапазон 2-30МГц. Це можливо завдяки використанню блоку 6-ти діапазонних ДСФ, які до речі не мають органів налаштування, що спрощує налагодження.

Підсилювач потужності зроблено на парі RD15HVF та віддає 30вт при 15в живлення. У трансівері використовується система ALC, яка дозволяє повільно регулювати вихідну потужність від 3вт до 30вт, а також працювати в режимі QRP. Є датчик КСХ, та захист по струму та температури радіатора охолоджування. На виході підсилювача потужності встановлено 4 банка ФНЧ.

Усіма функціями трансіверу керує синтезатор на Atmega328. Його основою є NanoVFO 3 з OLED дисплеєм 1,3". На відміну від попередньої моделі він має на борту дві SI5351, які тактуються з TCXO. Це зменшує рівень спурів при прийманні. Валкодер зроблена з магніточутливої мікросхеми AS5600.

Особливість синтезатора - наявність додаткового індикатора на LED для відображення частоти. Це звільнило OLED та дозволило використовувати його для відображення аналогового S-метра та іншої інформації.

Індикація LED виконана статична, що мінімізує перешкоди. Яскравість світіння LED керується процесором і має три рівні – максимум, середній та виключено. У налаштуваннях синтезатора можна включити режим збереження енергії, коли після простою яскравість зменшується або індикатор взагалі згасає.

У синтезаторі реалізовані функції вимірювання потужності та КСХ. Є режим роботи з зниженою потужністю (QRP) і режим налаштування (TUNE), коли формується тональний сигнал з зниженою потужністю для налаштування антени.

Сінтезатор відображає напругу живлення, час, та температуру радіатора охолодження підсилювача потужності. Синтезатор може блокувати передачу при перевищенні температури ніж заданий поріг.

Сінтезатор має вбудований телеграфний ключ. Є звичайний та ямбічний режим роботи. При передачі є можливість відображати на дисплеї декодований текст для самоконтролю. Є 3 банка пам'яті які можна перепрограмувати з меню сінтезатора. Кожен банк може містити текст довжиною до 84 символів. Банк пам'яті можна швидко активувати на передачу натиснувши лише дві кнопки.

Трансівер має розміри 22x24x9сm та важить півтора кіло.
В режимі приймання він споживає 370мА, при передачі - 3,5-4А.

Більш фото та детальний опис тут http://www.qrzua.club/viewtopic.php?t=69

PS трансівер не продається!

комментарии: 2     
Для того чтоб оставлять комментарии, вам нужно зарегистрироваться и/или войти под своим паролем
15.05.2023 | Владимир

UR5VFT. . 73!

16.05.2023 | Владимир

PR ?

MENU